Zlot w Poznaniu za nami

07.04.2014 | Łukasz Gąsiorek

Poznań po raz drugi w swojej historii miał okazję gościć madridistas z całego kraju na ogólnopolskim zlocie z okazji ligowego Gran Derbi. XVI oficjalny zlot kibiców Realu Madryt rozpoczął się od imprezy integracyjnej w klubie Cooliozum, w którym standardowo spotyka się wielkopolskie madridismo. Ci którzy przybyli na miejsce, mogli pograć w pokera, piłkarzyki czy darta. Ponadto rozegrano turniej w FIFĘ, którego zwycięzcą został Szymon Adamkiewicz. Impreza rozkręcała się z godziny na godziny, nie brakowało chóralnych śpiewów, dyskusji o nadchodzącym spotkaniu, a także wspominania poprzednich zlotów przy napojach orzeźwiających:-)
Integracja

W niedzielę już od godziny 12:00 na hali KS Posnania odbywał się turniej piłkarski. Trzeba zwrócić uwagę, że pomimo iż większość zawodników uczestniczyła w sobotniej integracji, nie odbiło się to na sportowym poziomie, który był bardzo wysoki. Nie brakowało emocji, walki o każdą piłkę, fantastycznych akcji i pięknych bramek. Pomimo zaciętości turniej toczył się z jak największym poszanowaniem zasad fair play. Ostatecznie turniej wygrała drużyna La Furia Blanca, która w finale pewnie pokonała ekipę FC Siedzę na Callejonie. Podium uzupełniła drużyna FC Zimna Wódka. MVP turnieju został Michał Majewski, a królem strzelców Patryk Kaczor - obaj bronili barw ekipy La Furia Blanca. Natomiast najlepszym bramkarzem został Kacper Kubasiński z drużyny FC Siedzę na Callejonie.

Tak dotarliśmy do głównego dania wieczoru. Przed meczem każdy kto przybył do klubu Alibi typował wynik spotkania w naszej zabawie, w której do wygrania była ufundowana przez sklep PodStadionem.pl koszulka Cristiano Ronaldo. Ponadto, wszyscy podpisywali się na specjalnej koszulce z nadrukiem Animo Jese, która za pośrednictwem klubu zostanie przekazana kontuzjowanemu wychowankowi. Do koszulki dołączyliśmy list następującej treści:

Witaj, drogi Jesé!

Jesteśmy grupą kibiców Realu Madryt w Polsce i tworzymy penię Águila Blanca. Chcemy, żebyś wiedział, że również tutaj, w Polsce, masz wielu fanów i wszyscy chcemy, żebyś szybko wrócił do gry i błyszczenia w naszym klubie. W tej codziennej walce pamiętaj, że jesteśmy z tobą i na Ciebie czekamy. Mamy nadzieję, że pomożemy ci w rehabilitacji i będziesz jeszcze silniejszy, kiedy znowu zobaczymy cię na Santiago Bernabéu.

Do tego listu dołączamy koszulkę ze wsparciem podpisaną przez kibiców przed Klasykiem. Niech pomaga ci ona w najtrudniejszych momentach rehabilitacji.

Dużo siły, cracku! Kochamy cię!
Uściski!

Członkowie peñi Águila Blanca i wszyscy madridistas w Polsce

Sam mecz, na pewno był trzymającym w napięciu widowiskiem, godnym swojej rangi. Zgromadzeni na meczu zlotowicze starali się jak tylko mogli dopingować Królewskich. Po meczu wręczono medale dla najlepszych ekip turnieju piłkarskiego oraz nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników. Następnie rozpoczęło się pomeczowe after party, które trwało jeszcze kilka godzin podczas, których żywo dyskutowano jeszcze o zakończonym Klasyku.
Integracja

Cóż, wynik zapewne rozczarował, nie na to liczyli wszyscy, którzy zjechali na zlot do Poznania. Mimo to zlot należy podsumować pozytywnie, polskie madridismo po raz kolejny pokazało swoją siłę i to, że zawsze bez względu na wynik jest ze swoją ukochaną drużyną.

Do zobaczenia na następnym zlocie tym razem na południu Polski! Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że na najbliższym zlocie spotkamy się pod Wawelem ;-)

Archiwum