27.04.2011

Spod Wawelu do Madrytu ma mecz "Królewskich"

PIŁKA NOŻNA. Jerzy Dudek pierwszym członkiem honorowym polskiego fanklubu Realu. Krakowianie na Santiago Bernabeu.

Jerzy Dudek z członkinią zarządu Polskiego Stowarzyszenia Kibiców Realu Madryt Katarzyną Cenian Fot. Michał Popławski

Bramkarz Jerzy Dudek został pierwszym członkiem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Kibiców Realu Madryt - Águila Blanca (Biały Orzeł). Członkostwo przyjął w Madrycie podczas pierwszego wyjazdu 26 przedstawicieli fanklubu na ligowy mecz ze Sportingiem Gijon. Podczas pobytu w stolicy Hiszpanii Stowarzyszenie, mające swą siedzibę w Osieku (województwo dolnośląskie) - większość członków zarządu mieszka jednak w Krakowie, gdzie zapadają najważniejsze decyzje w sprawie jego działalności - zostało pierwszym polskim oficjalnym fanklubem Realu.

Choć "Królewscy" przegrali ze Sprtingiem, Dudek przyszedł na spotkanie ze swoimi fanami w dobrym nastroju. Powitały go gromkie oklaski i błyski fleszów. Potem otrzymał okolicznościowy certyfikat i upominek - spinki do mankietów z logo fanklubu - a następnie odpowiadał na wiele pytań.

- Zaczęliśmy pytaniem o nastroje w szatni po przegranej ze Sportingiem, a później dyskusja sama się potoczyła - zdradza Katarzyna Cenian, członkini zarządu, studentka z Wrocławia, która zorganizowała wyjazd do Madrytu. - Dudek zachowywał się bardzo swobodnie, żartował, opowiadał historie związane z Realem, Liverpoolem, transferem do Madrytu, trenerami, z jakimi miał możliwość pracować, o swoich planach na przyszłość. Nie chciał powiedzieć, czy przedłuży kontrakt z Realem, ale widać, że coś jest na rzeczy.

- To dla nas wielka nobilitacja, iż tak szanowana w polskiej i europejskiej piłce osoba wstąpiła w nasze szeregi. Pan Jerzy jest doskonałym ambasadorem nie tylko polskiego futbolu, ale i w ogóle naszej ojczyzny w świecie, więc jego kandydatury nie trzeba było specjalnie argumentować. Jego dokonania i postawa mówią same za siebie - dodaje Darek Dobek, prezes zarządu stowarzyszenia, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Podczas spotkania Stowarzyszenia Águila Blanca z przedstawicielami Realu Madryt doszło do nadania statusu oficjalnego fanklubu (z hiszp. peńa). Stało się to w niespełna rok od założenia Stowarzyszenia.

Po powrocie do kraju w Warszawie odbył się X Oficjalny Zlot Kibiców Realu Madryt. Kibice "Królewskich" (ich największe skupiska są w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu) oglądali pierwsze dwa Gran Derbi (mecz w lidze i finał Pucharu Króla) m.in. w zorganizowany sposób w pubach. Podobnie będzie dziś przy okazji kolejnego Gran Derbi, tym razem w półfinale Ligi Mistrzów. Na początku kwietnia ruszyła oficjalna strona stowarzyszenia, a w planach jest uruchomienie internetowego sklepu z gadżetami z logo fanklubu oraz kolejne wyjazdy na mecze na Estadio Santiago Bernabeu.

(FIL)

wydrukuj wyślij dodaj do dodaj do

Portal „Dziennik Polski” wraz ze wszystkimi treściami będącymi jego elementami składowymi - w szczególności internetowe wydanie „Dziennika Polskiego” i treści będące jego elementami składowymi - podlegają ochronie prawnej na podstawie międzynarodowego i polskiego prawa autorskiego. Jakiekolwiek korzystanie z utworów, o których mowa powyżej, przekraczające dozwolony użytek osobisty (uregulowany w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych) wymaga wyraźnej zgody Wydawcy - Polski Dom Medialny Sp. z o.o., które z tytułu praw autorskich jest podmiotem uprawnionym do wydania takiej zgody.Waszym zdaniem

Brak komentarzy

Dodaj komentarz