Przedsprzedaż książki „CR7. Maszyna”

12.11.2014 | Łukasz Gąsiorek

Tajemnica działania perfekcyjnej piłkarskiej maszyny wreszcie obnażona. Luis Miguel Pereira i Juan Ignacio Gallardo postanowili odkryć, na czym polega fenomen Cristiano Ronaldo. Dziennikarze wyniki swoich badań przedstawiają w książce „CR7. Maszyna”, która 19 listopada nakładem SQN ukaże się w Polsce. Od dziś, dzięki naszej współpracy z wydawnictwem, czytelnicy AguilaBlanca.pl mogą zamawiać publikację w przedsprzedaży z 25% rabatem.

Ronaldo czy Messi? Nawet najzagorzalsi zwolennicy Argentyńczyka przyznają, że to gwiazda Realu Madryt zapracowała na swój sukces morderczym reżimem treningowym. CR7 przeszedł długą drogę od brzydkiego chłopaka z Madery do statusu ikony współczesnej piłki nożnej. Dwóch dziennikarzy (Portugalczyk i Hiszpan) w książce „CR7. Maszyna” rozłożyło fenomen Cristiano Ronaldo na czynniki pierwsze. Dotarli do nigdy niepublikowanych badań nad fizjologią gwiazdy, zanalizowali potęgę jego psychiki, metody motywacji i unikalną dietę.

Odkryli, że Cristiano Ronaldo:
- pokonuje krótkie dystanse z prędkością 33,6 km/h, godną najlepszych sprinterów,
- najwięcej bramek zdobywa w 90 minucie, kiedy pozostali piłkarze na boisku są już na granicy wytrzymałości,
- ma mniej tkanki tłuszczowej niż top modelki,
- wyskakuje na wyższą wysokość niż przeciętna dla koszykarzy NBA.

Nieźle jak na chłopaka, który w wieku 15 lat przeszedł operację serca…

Przedsprzedaż z kodem rabatowym specjalnie dla użytkowników AguilaBlanca.pl

Już od dziś możecie zamówić książkę przedpremierowo z kodem rabatowym pod następującym linkiem: www.labotiga.pl/cr7

– kod: AGUILACR725 (rabat -25% ważny do dnia premiery)
– wysyłka od 13 listopada
– do każdego zamówienia plakat CR7 gratis (tylko na LaBotiga.pl)
– książki w przedsprzedaży dostępne są wyłącznie na LaBotiga.pl. Oficjalna premiera odbędzie się 19 listopada i wtedy też pojawią się w salonach Empik, księgarniach oraz sklepach internetowych w całej Polsce

Fragment książki „CR7. Maszyna”:

José María Odriozola, od 25 lat prezydent Hiszpańskiej Federacji Lekkoatletycznej (RFEA), jest zaskoczony zdolnościami Cristiano Ronaldo, „piłkarza o wyglądzie atlety”. Odriozola, jako najważniejsza osoba w hiszpańskiej lekkoatletyce, uważa, że CR7 „przygotowuje się tak jak lekkoatleci. Nie robi tylko tego, o co prosi go trener przygotowania fizycznego Realu Madryt, lecz o wiele więcej. Jego przygotowanie jest znakomite”.
Odriozola szczególną uwagę zwraca na szybkość Cristiano, zadziwiony siłą, jaką Portugalczyk demonstruje na placu gry: „Jest sprinterem, który robi wrażenie, z niesamowitymi umiejętnościami aerobowymi. W meczach nie przestaje biegać. Czasem podczas 20-metrowych sprintów z obrońcami udaje mu się zyskać dwa metry przewagi”.
To dobry moment, żeby zapytać o to, w której dyscyplinie Cristiano Ronaldo miałby większe szanse, gdyby zajął się lekkoatletyką, a nie piłką nożną. Odriozola, prezydent RFEA i wiceprezydent Hiszpańskiego Komitetu Olimpijskiego, jest właściwą osobą, by na nie odpowiedzieć: „Gdyby zawodowo zajął się lekkoatletyką, to myślę, że mógłby zostać 400-metrowcem. Jest bardzo szybki. Niewystarczająco, żeby być sprinterem i biegać na 100 metrów, chociaż na pierwszych 20 jest znakomity. On ma jednak umiejętności aerobowe, które pozwalają mu na to, by w ciągu 90 minut meczu ciągle biegać”.
To jednak nie koniec wniosków Odriozoli. Według niego atletyczna wszechstronność Cristiano pozwoliłaby mu rówież wyróżniać się skokach: „Jego potencjał w tym zakresie też jest godny podkreślenia”. Na zakończenie José María Odriozola wspomina o jeszcze jednej zalecie: „Oprócz tego wszystkiego potrafi rywalizować. Jest urodzonym zwycięzcą”.

Autor: Luis Miguel Pereira, Juan Ignacio Gallardo
Tytuł oryginału: CR7. Los secretos de la maquina
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 19 listopada 2014
Cena okładkowa: 39,90 zł
Format: 104 x 205 mm
Liczba stron: 248
ISBN: 978-83-7924-284-9

Archiwum