Águila Blanca partnerem tegorocznych campów Fundacji Realu Madryt

14.06.2014 | Łukasz GąsiorekJuż po raz czwarty odbędą się w Polsce campy Fundacji Realu Madryt - obozy sportowe dla dzieci i młodzieży realizowane według programu szkoleniowego tegorocznego zwycięzcy piłkarskiej Ligi Mistrzów, Realu Madryt. Otwarcie campów nastąpi 29 czerwca, zaplanowane są trzy turnusy.

Czwarta edycja campów Fundacji Realu Madryt w Polsce zostanie zorganizowana w Tworzyjankach, w województwie łódzkim. Setki dzieci z całego kraju przyjmie Stary Folwark – malowniczy ośrodek hotelarsko-sportowo-konferencyjny. Uczestnicy campów będą trenować piłkę nożną pod opieką szkoleniowców z Fundacji Realu Madryt w Hiszpanii, uczyć się języka hiszpańskiego oraz współpracować ze specjalistami m.in. w dziecinach rozwoju i psychologii sportowej. Campy podzielono na trzy tygodniowe turnusy – od 29 czerwca, 6 lipca i 13 lipca. Zapisy przyjmowane są na oficjalnej stronie campów.

Szkoleniowcy z Hiszpanii każdego dnia poprowadzą 3 godziny zajęć piłkarskich, podzielonych na dwie sesje. Młodym adeptom futbolu będzie przekazywana wiedza piłkarska zgodna z filozofią futbolu Realu Madryt, a w trenowaniu wesprą Hiszpanów szkoleniowcy z Polski. Wszystkie treningi piłkarskie podczas campów będą odbywały się na pełnowymiarowym stadionie miejskim w Brzezinach, wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę i sprzęt treningowy.

„Cieszymy się, że już po raz czwarty możemy zorganizować w Polsce campy Fundacji Realu Madryt. Do tej pory w obozach udział wzięło ponad 600 dzieci, dla których możliwość rozwoju sportowego zgodnego z filozofią, wg której trenują ich idole – Cristiano Ronaldo czy Gareth Bale, to olbrzymie przeżycie.” - komentuje Dominik Kropidłowski, prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Sportu, partnera Fundacji Realu Madryt w Polsce i lokalnego organizatora campów.

Poza treningami piłkarskimi, na uczestników campów czeka także nauka języka hiszpańskiego – codzienne zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli, dla których hiszpański jest językiem ojczystym. Dzieci i młodzież wezmą także udział w specjalnych zajęciach ogólnorozwojowych oraz w spotkaniach z psychologiem sportowym, który zdradzi im tajniki mentalnego przygotowania do uprawiania zawodowego spotu.

Campy Fundacji Realu Madryt to także doskonała zabawa w czasie wolnym. Pod okiem instruktorów, uczestnicy będą mogli - na życzenie - skorzystać z kortów tenisowych oraz pojeździć konno. Program campów przewiduje też zajęcia na basenie dwa razy na turnus.

Na campowiczów czekać będzie specjalne wyżywienie – mix sportowej dietetyki wraz z elementami kuchni śródziemnomorskiej, który przygotuje były długoletni szef kuchni hotelu Sheraton, zdobywający swoje doświadczenie m.in. w restauracjach w Hiszpanii.

Terminy letnich campów Fundacji Realu Madryt:

I turnus: 29 czerwca – 5 lipca, Stary Folwark, Tworzyjanki

II turnus: 6 – 12 lipca, Stary Folwark, Tworzyjanki

III turnus: 13 – 19 lipca, Stary Folwark, Tworzyjanki

Konkurs

W tym roku razem z organizatorem Fundacją Rozwoju Edukacji i Sportu zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest darmowy udział w jednym z campów. Oczywiście z wiadomych względów (wiek) członkowie Águila Blanca, nie mogą uczestniczyć w campie, ale na pewno wielu z Was ma młodsze rodzeństwo, albo swoje własne pociechy. W jaki sposób wziąć udział w konkursie? Aby zgłosić członka rodziny, osoba legitymująca się członkostwem w Águila Blanca, powinna wysłać maila zgłoszeniowego na adres lukasz.gasiorek@aguilablanca.pl, zatytułowanego „Konkurs – Fundacja Realu Madryt”. W mailu zgłoszeniowym należy podać swoje imię i nazwisko, nr legitymacji, a także imię i nazwisko oraz wiek osoby, którą zgłaszacie. Przypominamy, że osoba taka musi spełniać ogólne kryterium wiekowe (7-16 lat). Kandydatury niespełniające tego kryterium nie będą brane pod uwagę. Ponadto w mailu powinno znaleźć się krótkie uzasadnienie od osoby zgłoszonej, dlaczego chce wziąć udział w campie. Na maile czekamy do niedzieli 22 czerwca 2014 r., do godziny 20:00.

Archiwum