Wielkie spotkanie klubów kibica Realu Madryt

07.06.2011 | Grzegorz Kurek

W Miasteczku Sportowym Realu Madryt w Valdebebas odbył się coroczny zlot los peñistas - członków klubów kibica Realu Madryt z całego świata. W spotkaniu po raz pierwszy wzięli udział reprezentanci Águila Blanca, polskiego fanklubu Królewskich (galeria, zdjęcie numer 30.).

W Valdebebas z ponad czterema tysiącami fanów spotkali się między innymi el presidente Florentino Pérez, dyrektor do spraw instytucjonalnych Emilio Butragueño, drugi trener zespołu Aitor Karanka oraz wychowanek Esteban Granero.

Don Florentino podziękował kibicom Los Merenguues za nieustanne wsparcie w ubiegłym sezonie oraz propagowanie ducha madridismo w każdym zakątku świata, naznaczając jednocześnie zdobycie Pucharu Króla na początek nowej epoki w historii klubu. - Wasze oddanie i pasja jest ogromnie istotna. Głosicie wartości największego klubu w historii, a pasja z jaką go traktujemy jest naszym motorem napędowym. Dziękujemy za wszystko, bez was nic nie miałoby sensu - mówił Florentino Pérez. - Ten klub charakteryzuje głód zwycięstw i pragnienie sukcesów. W tym roku postawiliśmy fundament pod przyszłe wyzwania i sukcesy Realu Madryt. Liczymy na wielki zespół, bardzo młody, prowadzony przez najlepszego trenera na świecie. Pierwszy Puchar już został zdobyty, to początek nowej epoki.

- Valdebebas to jeden z naszych najwspanialszych klejnotów. To dom dla wszystkich kibiców Realu Madryt, nasza duma. Tutaj kształtujemy naszą osobowość, tutaj powstają nasze marzenia. Nigdy się nie poddawaj - to nasza cecha charakteru. Ona dała nam miano największego klubu XX wieku, a będziemy jeszcze silniejsi.

Głos zabrali również Karanka i Granero. Trener dziękował Mourinho, sztabowi oraz kibicom za ubiegły sezon - To był intensywny czas, w którym bardzo nam pomogliście. Jesteście dla nas wielką siłą napędową, dzięki której pracujemy każdego dnia, aby czynić ten klub jeszcze większym.

Młody pomocnik Realu Madryt skupił się na funkcji reprezentowania wychowanków klubu - To dla mnie honor pełnić funkcję przedstawiciela szkółki Realu Madryt. Piłkarze zdają sobie sprawę ze znaczenia kibiców i klubów kibica. To kręgosłup klubu. Dziękujemy za wsparcie w tym sezonie. W przyszłym będziemy walczyć, aby dostarczyć wam radość i sukcesy, na jakie zasługujecie. Jesteście częścią tego Pucharu Króla, który jest tu prezentowany, on należy również do was - zakończył Esteban Granero.

Po spotkaniu w Valdebebas tysiące kibiców Realu Madryt udało się autokarami do centrum Madrytu, aby uczestniczyć w meczu byłych gwiazd Realu Madryt i Bayernu Monachium na stadionie przy Concha Espina.

Galeria

Archiwum