Stwórzmy swoje Cibeles!

10.05.2012 | Darek Dobek

Co prawda mistrzowskie trofeum za zwycięstwo w Primera División jest już zapewnione, ale to nie przeszkadza w należytym celebrowaniu tego sukcesu. Dlatego zachęcamy Was do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie akcji Madridismo Unido. Chcemy pokazać władzom klubu, jak wielkie jest przywiązanie polskich madridistas do Realu Madryt. Dlatego zachęcamy Was do zorganizowania w swoich miejscowościach mistrzowskiej fety z okazji meczu z Mallorką. Niech Wasi krajanie dowiedzą się, że mieszkają wśród nich zagorzali kibice Królewskich, którzy potrafią afiszować się ze swoją miłością do białych barw.

Pięć lat temu, podczas poprzedniej masowej celebracji mistrzowskiego tytułu, napisała o nas oficjalna strona Królewskich. Przetłumaczone relacje z różnych miast Polski wraz ze zdjęciami trafiły do redakcji oficjalnej strony Realu Madryt, dzięki czemu o polskim madridismo usłyszał cały świat (zarchiwizowana strona, screen z głównej witryny). Teraz chcemy powtórzyć tę inicjatywę.

Chcemy, żebyście udokumentowali swoje fety na zdjęciach. Najlepiej niech to będą nie tylko fotografie w pubach, gdzie będziecie oglądać ostatnie spotkanie w sezonie, ale także w charakterystycznych punktach miasta - na pomniku Adama Mickiewicza w Krakowie, pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, pod pomnikiem Neptuna w Gdańsku (ależ by było nawiązanie do tego madryckiego) czy pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie. Piłka jest po Waszej stronie, liczymy na Wasze oryginalne pomysły. Oczywiście wszystko z zachowaniem zasad należytego zachowania i z poszanowaniem obowiązującego prawa.

I na deser - konkurs! Dla najlepszej, w ocenie zarządu stowarzyszenia polskiej peñi Realu Madryt, mistrzowskiej fety przewidziano nagrody. Grupa madridismo ze zwycięskiego miasta otrzyma flagę, a uczestnicy tej fety - mistrzowskie koszulki Águila Blanca.

Jeśli chcecie umówić się z kibicami Realu Madryt ze swojego miasta, zachęcamy do skorzystania ze stosownych tematów w dziale Spotkania madridistas.

Archiwum