Ruszyły zapisy do Águila Blanca

11.08.2019 | Daniel Mańczak

Już dziś startujemy z zapisami do Águila Blanca – Polskiego Stowarzyszenia Kibiców Realu Madryt! Wszystkich polskich madridistas zapraszamy do wstąpienia w szeregi oficjalnej peñi Królewskich. Zapisy na sezon 2019/2020 potrwają do 31 października (włącznie) bieżącego roku. W tym czasie należy opłacić składkę członkowską i wpisowe oraz przesłać deklaracje członkowskie. Co ważne, wskazany termin dotyczy również obecnych członków, którzy chcą pozostać w fanklubie na kolejny sezon. Pamiętajcie, że podstawowym wymogiem, zawartym w naszym statucie, jest ukończenie 18 lat w chwili zapisywania się do Stowarzyszenia. To oznacza, że do Stowarzyszenia wstąpić mogą wyłącznie osoby, które ukończą 18 lat do ostatniego dnia zapisów, czyli do 31 października 2019 roku.

Na początku jednak kilka słów wyjaśnienia:

Jak sami wiecie od poprzednich zapisów legitymacje członkowskie miały zostać wydane przez klub Real Madryt. Spełniliśmy wszystkie warunki stawiane nam przez klub dotyczące powyższego tematu – zebraliśmy deklaracje w języku hiszpańskim i wysłaliśmy niezwłocznie do Madrytu po zakończeniu poprzednich zapisów. Byliśmy gotowi także na przesłanie wersji elektronicznej listy wszystkich członków, co według nas znacznie ułatwiłoby naniesienie danych przez klub, co niestety nie spotkało się z aprobatą. Po wielokrotnym wysyłaniu zapytania dotyczącego legitymacji klub przekazał nam informacje, że należy jeszcze raz wypełnić deklaracje na innym druku, który nam przesłał.
Uwaga! Deklaracja nie różniła się niczym w stosunku do poprzedniej!!!
Nie mamy wytłumaczenia dotyczącego organizacji pracy w klubie Real Madryt ale to możecie dopowiedzieć sobie sami.

W związku z powyższym postanowiliśmy w tym roku - wzorem lat ubiegłych – legitymacje członkowskie wyrobić sami, jednocześnie przesyłając nowe deklaracje w języku hiszpańskim do klubu, aby ponownie spełnić warunki stawiane nam przez Real Madryt.
Dlatego bardzo prosimy obecnych członków o przesłanie nam ponownie wypełnionej deklaracji w języku hiszpańskim.

Za wszystkie niedogodności powstałe z nie naszej winy bardzo przepraszamy wierząc, że w tym roku obejdzie się bez kłopotów.

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAPISAĆ

Jednym z najważniejszych celów Stowarzyszenia są wspólne wyjazdy na mecze Realu Madryt. Uczestniczyć w nich mogą jedynie zarejestrowani członkowie oficjalnej peñi. Co istotne, Real Madryt oferuje wszystkim zadeklarowanym członkom Águila Blanca 50% zniżkę na Tour Bernabéu! Dodatkowo na wszystkich członków Stowarzyszenia, zarówno tych nowych, jak i tych prolongujących członkostwo, czekają w kolejnym sezonie m.in. tradycyjne spotkania w gronie madridistas i zniżki w placówkach partnerskich, na przykład u współpracującego z nami od samego początku internetowego sklepu sportowego PodStadionem.pl.

Przypominamy, że zorganizowane w nadchodzącym sezonie zloty kibiców będą bezpłatne wyłącznie dla członków Águila Blanca posiadających ważną legitymację członkowską. Dla osób niezrzeszonych przewidziana będzie opłata za wstęp na poszczególne punkty wydarzenia.

JAK ZOSTAĆ NOWYM CZŁONKIEM?

Należy wejść na stronę główną Stowarzyszenia, kliknąć przycisk „Zapisz się” i wypełnić internetowy formularz. Zaznaczamy, że podany przez Was w formularzu adres mailowy powinien być unikatowy – do niego zostanie przypisany numer członkowski.

Ze względu na wymagania postawione przez Real Madryt, obowiązują dwie deklaracje członkowskie – jedna w języku hiszpańskim (zostanie przesłana do Klubu), a jedna w języku polskim. Druk w języku hiszpańskim znajdziecie TUTAJ (jego tłumaczenie i przykład poprawnego wypełnienia przygotowaliśmy dla Was TUTAJ - w tej wersji są dwie strony dokumentu!), natomiast wygenerowaną automatycznie deklarację w języku polskim będziecie mogli pobrać na utworzonych profilach. Zaznaczamy, że oba dokumenty – ten w języku hiszpańskim oraz w języku polskim – należy wydrukować, wypełnić wymagane pola, podpisać i wysłać do 31 października na nasz adres korespondencyjny:
Águila Blanca – Polskie Stowarzyszenie Kibiców Realu Madryt
Skrytka pocztowa 34
60-959 Poznań 2

Ważne! Przy wypełnianiu rubryki z numerem telefonu na deklaracji w wersji hiszpańskiej oraz w internetowym formularzu koniecznie dopiszcie odpowiedni prefiks i telefoniczny kod kraju (dla Polski jest to „+48”).

Do Stowarzyszenia dołączyć mogą wyłącznie osoby, które do ostatniego dnia zapisów, czyli do 31 października 2019 roku, ukończą 18 lat oraz będą w posiadaniu ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Numer jednego z dokumentów będzie potrzebny do pełnej rejestracji.

Składka członkowska oraz wpisowe wynoszą, podobnie jak w poprzednim roku, 55 złotych (40 złotych składka członkowska + 15 złotych wpisowe). Należy je przelać na podane poniżej konto do 31 października. Zebrane pieniądze zarząd Stowarzyszenia wykorzystuje zarówno przy organizacji zlotów (np. wynajęcie lokalu), jak i do codziennej działalności (prowadzenie księgowości, tradycyjna korespondencja, konsultacje prawnicze, itp.).

Wpłaty kierujcie na nasz rachunek bankowy:
Tytuł wpłaty: Składka członkowska i wpisowe, [imię i nazwisko], [numer zgłoszenia]
65 1090 1665 0000 0001 1655 3565
Santander Bank Polska Oddział 3. w Krakowie
Águila Blanca – Polskie Stowarzyszenie Kibiców Realu Madryt
ul. Roosevelta 74/14
62-200 Gniezno

Pragniemy zauważyć, że jedynie dopełnienie wszystkich trzech kroków rejestracji – wypełnienie internetowego formularza, wysłanie obu deklaracji członkowskich i wpłata pieniędzy – gwarantuje członkostwo w Stowarzyszeniu.

JAK PROLONGOWAĆ CZŁONKOSTWO Z POPRZEDNIEGO SEZONU?

Ci z Was, którzy mają ważne członkostwo w sezonie 2018/2019 i chcą przedłużyć je o kolejny rok, powinni zalogować się na swoje konto na stronie Stowarzyszenia i kliknąć opcję prolongaty. W swoim panelu możecie również zaktualizować adres do korespondencji.

Niezbędne będzie uzupełnienie dodatkowych danych – w Waszych profilach znajdziecie rubryki takie jak numer socio, numer karty madridista, numer telefonu.
Co ważne, ze względu na wymagania postawione przez Real Madryt, dotychczasowi członkowie Stowarzyszenia, również powinni wypełnić deklarację członkowską w języku hiszpańskim (dokument znajdziecie TUTAJ, natomiast jego tłumaczenie i przykład poprawnego wypełnienia TUTAJ - w tej wersji są dwie strony dokumentu!). Wskazany druk należy wydrukować, wypełnić, podpisać i wysłać do 31 października na nasz adres korespondencyjny:
Águila Blanca – Polskie Stowarzyszenie Kibiców Realu Madryt
Skrytka pocztowa 34
60-959 Poznań 2

Pamiętajcie, przy wypełnianiu rubryki z numerem telefonu na deklaracji w wersji hiszpańskiej oraz w Waszych profilach koniecznie dopiszcie odpowiedni prefiks i telefoniczny kod kraju (dla Polski jest to „+48”).

W przypadku przedłużenia członkostwa opłata wynosi 40 złotych (składka roczna). Należy wpłacić ją na rachunek bankowy Stowarzyszenia do 31 października 2019 roku:
Tytuł wpłaty: Składka członkowska, [imię i nazwisko], [numer legitymacji]
65 1090 1665 0000 0001 1655 3565
Santander Bank Polska Oddział 3. w Krakowie
Águila Blanca – Polskie Stowarzyszenie Kibiców Realu Madryt
ul. Roosevelta 74/14
62-200 Gniezno

JAK PROLONGOWAĆ CZŁONKOSTWO, JEŚLI NIE ZROBIŁEM TEGO W POPRZEDNIM SEZONIE?

Osoby, które przegapiły opcję prolongaty członkostwa przy okazji poprzednich zapisów, a chciałyby ponownie dołączyć do Águila Blanca obowiązują te same zasady, które obowiązują osoby zapisujące się po raz pierwszy (czyli wypełnienie internetowego formularza, przesłanie dwóch deklaracji członkowskich i opłata w wysokości 55 złotych – składka + wpisowe).

Jednocześnie informujemy, że otrzymanie deklaracji i wpłat będzie, z przyczyn technicznych, aktualizowane w Waszych statusach zgłoszenia co kilka dni. Potwierdzenia otrzymacie na podany przy rejestracji adres mailowy.

Informujemy również, że numery członkowskie zostaną przydzielone w trzech turach – w pierwszych dniach września, w pierwszych dniach października oraz po zakończeniu zapisów. Legitymacje zaś zostaną wysłane po zakończeniu zapisów, czyli po 31 października.

W razie wszelkich pytań, na które nie znajdziecie odpowiedzi w powyższym tekście, piszcie na adres daniel.manczak@aguilablanca.pl lub aga.borkowska@aguilablanca.pl. Pamiętajcie, że postaramy się odpowiadać na Wasze pytania jak najszybciej, prosimy jednak o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na maile zwrotne.