Exposé nowego Prezesa Zarządu Águila Blanca

28.08.2013 | Łukasz Gąsiorek

W imieniu swoim, a także wszystkich osób, które uzyskały poparcie w wyborach, chciałbym podziękować za zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni. Rozpoczynając przewodzenie Stowarzyszeniu pragnę przedstawić nasz program działania. Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie chcielibyśmy nadmiernie zajmować się przeszłością. Naszym celem jest uporządkowanie sytuacji, w której znalazło się Stowarzyszenie, wyciągnięcie z popełnionych błędów wniosków na przyszłość, a nie szukanie winnych. Jest nam niezmiernie przykro, że tak, a nie inaczej potoczyły się losy współpracy z częścią osób tworzących Zarząd. Doceniamy pracę, którą wykonali członkowie poprzednich władz i dziękujemy za masę pozytywnych rzeczy, które zrobili.

Pierwsze cele, na których musimy się skupić to oczywiście sprawy formalne związane z zarejestrowaniem nowych władz, uporządkowaniem księgowości i innych kwestii formalnych, a także rozpoczęcie prolongat i zapisów, które planujemy uruchomić w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Bez nich nie będziemy mogli wrócić do normalnego działania naszej organizacji. Nie oznacza to jednak, że nie wybiegamy trochę bardziej w przyszłość i nie myślimy o kolejnych ruchach, tych związanych bezpośrednio z naszymi celami statutowymi.

Oczywiście planujemy już kolejny, jesienny zlot. Na tę chwilę możemy oficjalnie ogłosić, że odbędzie się w stolicy. Jesteśmy przekonani, że Warszawa, w której obecnie madridismo jest najliczniejsze i najbardziej aktywne, po prostu zasługuje, by ugościć madridistas z całej Polski i zorganizować kolejny niezapomniany zlot. Madridismo unido to jednak nie tylko zloty. Oprócz tradycyjnego głównego zlotu podczas ligowych spotkań z Barçą, chcielibyśmy, by spotkania madridistas z różnych części kraju odbywały się także przy okazji innych ważnych spotkań Realu. Ponadto za cel stawiamy sobie ożywienie lokalnych społeczności madridistas. Nie ma nic wspanialszego niż regularne oglądanie meczów Realu w gronie znajomych, którzy są z drużyną Królewskich zarówno w dobrych i złych chwilach. Mamy nadzieję, że na mapie Polski pojawią się nowe aktywne ośrodki. Będziemy wspierali wszystkie inicjatywy w tym zakresie.

Zrobimy wszystko, by jak najszybciej zorganizowane zostały kolejne wyjazdy na spotkania Królewskich. Oczywiście pewne rzeczy są nie do przeskoczenia, współpraca z klubem nie należy do łatwych, jednak patrząc na to, jak rozwijała się dynamika wyjazdów, mamy nadzieję, że szybko przywrócimy częstotliwość jaką osiągnęliśmy w 2012 roku, gdy Stowarzyszenie zorganizowało 10 wyjazdów na mecze Realu w ramach różnych rozgrywek. Byliśmy między innymi na obu spotkaniach Superpucharu Hiszpanii z Barceloną, ligowej potyczce z Blaugraną na Nou Camp, derbach Madrytu i spotkaniach w ramach elitarnej Ligi Mistrzów – z CSKA, Bayernem, Borussią i Manchesterem City. Będziemy starać się, by przekrój spotkań był równie zróżnicowany, a pierwszy wyjazd chcielibyśmy zorganizować najpóźniej na początku listopada. Niecierpliwie będziemy czekali na terminarz tegorocznej fazy grupowej Ligi Mistrzów, licząc na to, że los przydzieli nam rywali, z którymi spotkania mogłyby stanowić cel wycieczek.

Do kolejnych priorytetów należy bez wątpienia zaliczyć samą zmianę stylu zarządzania Stowarzyszeniem, poprzez bardziej kolegialne działanie jego władz. Chcemy, by Zarząd był blisko wszystkich członków, a jego działania w maksymalnym stopniu transparentne. Poprawę komunikacji na linii zarząd-kibice postaramy się uzyskać poprzez zaktywizowanie naszej strony i profilu na Facebooku. Wierzymy, że zmiany spowodują wzrost zaufania do naszych działań, a także zachęcą Was do włączania się w działania Stowarzyszenia. Zapewniam, że jesteśmy otwarci na rozmaite sugestie i idee.

Ponadto jest cała masa rzeczy może nie aż tak istotnych, ale – jak wiadomo – to szczegóły decydują o osiągnięciu sukcesu. Chcemy rozwijać współpracę z naszymi placówkami partnerskimi, zarówno poprzez rozwój współpracy z tymi istniejącymi, jak i próbami pozyskania nowych. Myślę, że już niedługo będziemy mogli ogłosić pierwsze informacje odnośnie powrotu do aktywnej współpracy z naszymi partnerami. Nie porzucamy planów rozszerzenia asortymentu gadżetów z logiem Stowarzyszenia. Chcemy, by na stronie AguilaBlanca.pl pojawiła się zakładka ułatwiająca Wam nabycie poszczególnych produktów. Decyzję o tym, jakie gadżety znajdą się w przyszłym sklepie poprzedzimy konsultacjami. Rozruszanie naszej strony i profilu na Facebooku zamierzamy uzyskać organizując najróżniejsze konkursy, w których będzie można wygrać interesujące nagrody. Mamy nadzieję, że w toku działalności pojawi się wiele interesujących inicjatyw mających na celu wzrost zainteresowania działalnością Stowarzyszenia.

W przyszłość patrzę z optymizmem. Odzyskanie zaufania członków na pewno potrwa trochę czasu. Mam nadzieję, że w jego odzyskaniu pomogą podejmowane inicjatywy, o których na bieżąco będziemy informować na naszej stronie i facebookowym profilu. Mogę zadeklarować, w imieniu swoim, jak i wszystkich osób, które weszły do nowych władz, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by Águila Blanca znów obrało odpowiedni kierunek. Wierzę, że energia, zapał, kreatywność i doświadczenie poszczególnych osób sprawi, że działanie odrodzonego Stowarzyszenia, będzie w jeszcze większym stopniu odpowiadało wszystkim jego członkom.

¡Juntos Podemos!


Łukasz Gąsiorek
Prezes Zarządu Águila Blanca

Archiwum