Cristiano Ronaldo – historia prawdziwa.

20.10.2016 | Łukasz Gąsiorek

Może się wydawać, że o Cristiano Ronaldo powiedziano i napisano już wszystko. Na ile jednak znany kibicom wizerunek piłkarza jest zgodny z prawdą? Książka Guillema Balague „Cristiano Ronaldo. Biografia” pokazuje, jak złożoną osobowością jest Portugalczyk. I jak niewiele wiedzieli o nim dotychczas nawet najwierniejsi fani. Rusza przedsprzedaż biografii CR7 nagrodzonej tytułem Piłkarskiej Książki Roku w Wielkiej Brytanii, nad którą nasze Stowarzyszenie objęło patronat medialny!

Zamów książkę w przedsprzedaży już dziś na labotiga.pl. Dlaczego tutaj?
- z kodem rabatowym AGUILARONALDO oszczędzasz prawie 12 zł! (nie obowiązuje na pakiety)
- wysyłka najwcześniej – już od 2 listopada – na długo przed premierą!
- szansa na wygranie koszulek Realu Madryt oraz innych gadżetów w konkursie na www.wsqn.pl/ronaldo-konkurs - wejdź i dowiedz się więcej!
Książki szukaj także na empik.com, a od 23 listopada w salonach Empik w całej Polsce.

Fragment książki:
Prosto z kliniki pojechał do znajdującej się na terenie Santiago Bernabéu restauracji Puerta 57. Ze stolika, który dzielił z Jorge Valdano, miał znakomity widok na boisko oraz na podniesienie zbudowane specjalnie na jego prezentację. Wyglądało jak scena dla jakiejś gwiazdy rocka.
Po lekkim lunchu Cristiano pojechał do hotelu Mirasierra Suites, gdzie rozmawiał z kilkoma zaprzyjaźnionymi dziennikarzami i zaczął planować, co sam zrobi na prezentacji. „Czy powinienem pocałować herb? OK, pocałuję go. Coś jeszcze? To wszystko. A może powinienem jakoś zaangażować trybuny? Hala Madrid!”. Zaczął ćwiczyć.
Na dwie godziny przed wyczekiwaną prezentacją towarzyszył mu Tomás Roncero, dziennikarz gazety „AS”. „Zapytał mnie wtedy: »Czy naprawdę sądzisz, że Bernabéu wypełni się po brzegi tylko po to, żeby zobaczyć mnie w bieli?«. Odpowiedziałem mu: »Zabraknie miejsc. Nawet sobie nie wyobrażasz, jak bardzo kibice cieszą się z twojego przybycia«”.
W samochodzie w drodze na stadion zapytał zdziwionym głosem: „Jest jakiś mecz czy coś?”. Zobaczył kolejki otaczające stadion, w których fani niecierpliwie czekali na otwarcie bram. Nie wierzył własnym oczom.
Podpisał sześcioletni kontrakt, spotkał się z nowym prezydentem klubu i przebrał się w wypełnionej po brzegi szatni. Byli tam operator kamery, pracownicy klubu, członkowie zarządu i dawni piłkarze Królewskich. Założył kilka różnych koszulek z numerem 9 (siódemkę miał wtedy Raúl) z jego nazwiskiem zapisanym po japońsku, chińsku, arabsku i tak dalej. Na koniec chwycił piłkę, pocałował ją i wykonał kilka sztuczek.
No i czekał.
„Czeka się wtedy i czeka, człowiek coraz bardziej się denerwuje – wspomina Cristiano. – Z jednej strony ekscytowała mnie wizja spotkania z fanami, z drugiej natomiast chciałem, żeby było już po wszystkim, bo… W sumie nie wiem, chyba nie przywykłem do takich rzeczy”.
Wykonał kilka ćwiczeń rozciągających, zszedł po schodach, po czym zatrzymał się w tunelu i wziął kilka głębokich wdechów. Rozległ się ogłuszający dźwięk klubowego hymnu.
Wyjrzał, aby rozejrzeć się po stadionie. Na widok ponad 80-tysięcznego tłumu po prostu zaniemówił. Serce waliło mu jak młotem. Ponad 80 tysięcy ludzi. Absolutny rekord na prezentacjach piłkarzy.
Nigdy dotąd nic takiego się nie zdarzyło.

O książce:
Poznaj prawdziwą historię jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu!
Może się wydawać, że o Cristiano Ronaldo powiedziano i napisano już wszystko. Na ile jednak znany kibicom wizerunek piłkarza jest zgodny z prawdą? Ta książka pokazuje, jak złożoną osobowością jest Portugalczyk. I jak niewiele wiedzieli o nim dotychczas nawet jego najwierniejsi fani.
W tej biografii nie znajdziecie wielu statystyk, opisów meczów i akcji CR7. Dowiecie się za to, że już w wieku 14 lat wymykał się nocami do siłowni, niewiele brakowało, by zakontraktowała go FC Barcelona, a gdy już jako nastolatek oglądał mecz Realu w telewizji, powiedział kolegom: „Kiedyś będę tam grał”.
Guillem Balagué wybrał się na Maderę, do Lizbony, Manchesteru, Madrytu. Odwiedził dziesiątki miejsc, rozmawiał z setkami osób, poszukując odpowiedzi na jedno pytanie: kim jest Cristiano Ronaldo? Piłkarz nie chciał, by ta książka się ukazała. Właśnie dlatego, że jest szczera, obiektywna, PRAWDZIWA.
A przez to najlepsza, jaka dotychczas o Ronaldo powstała.
Książka nagrodzona tytułem Piłkarskiej Książka Roku w plebiscycie Cross Sports Book Awards.

Autor: Guillem Balague
Tytuł oryginału: Cristiano Ronaldo: The Biography
Tłumaczenie: Bartosz Sałbut
Data wydania: 23 listopada 2016
Cena okładkowa: 49,90 zł
Format: 145 x 205 mm
Liczba stron: 464 tekst i 8 zdjęcia
ISBN: 978-83-7924-617-5

Archiwum